Makijaż permanentny oczu

Autor: | Opublikowane w Uroda Brak komentarzy

Wszystkie kobiety, które bardzo lubią mocne podkreślenie oczu kosmetykami, na pewno codziennie się malują. Jest to dość czasochłonne zajęcie – lepszym rozwiązaniem może stać się decyzja o makijażu permanentnym.

Zalety makijażu „na stałe”

Można wykonać go na przykład na oku – tworząc górną i dolną kreskę, opis na stronie: http://www.make-upwroc.pl/. Jak już było wspomniane wcześniej – na pewno zaoszczędzi to czas codziennego makijażu, a przy tym kreski na obu oczach będą takie same i idealne, co nie często da się osiągnąć zwykłymi kosmetykami. Wśród korzyści takiego rozwiązania jest również to, że oczy będą dobrze wyglądać od razu po wstaniu z łóżka, czy na basenie. Kolorowanie górnych i dolnych krawędzi powiek sprawi, że oczy staną się niezwykle wyraziste. Zdecydować można się na kreskę delikatną – która sprawia, że rzęsy wydają się bardziej gęste, albo kreskę grubszą – dla kobiet przyzwyczajonych do mocniejszego makijażu (jest ona zdecydowanie bardziej dekoracyjna). Warto także dodać, że taki makijaż jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które noszą okulary i mają trudności z precyzyjnym malowaniem oczu. Należy pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do zabiegu wykonania makijażu permanentnego, trzeba odpowiednio zadbać o skórę wokół oczu. Musi być ona nawilżona i wygładzona, nie powinna być także spuchnięta (dzień przed ważny jest dobry sen). Kiedy do rzęs używa się henny, permanentny makijaż powinien być wykonywany dopiero kilka dni po farbowaniu. Nie można mieć wtedy przyklejonych sztucznych rzęs. W przypadku oczu wrażliwych (i skłonnych do opuchnięć) warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki.

Makijaż permanentny – co robić po procedurze

Trzeba nastawić się na to, że w kilku pierwszych dniach po zabiegu, barwa kresek jest dość intensywna (nawet jeżeli są to kreski delikatne). Zmieni się to po około tygodniu – zabarwienie zblednie do około 50% barwy wyjściowej. Później należy przeprowadzić obowiązkową korektę, dzięki której efekt zabiegu jest wzmacniany. Klika pierwszych dni po całej procedurze o miejsca napigmentowane trzeba odpowiednio dbać. Skóra nie może być myta mydłem, nie powinno także stosować się na nią żadnych kosmetyków (maskary, czy cieni do powiek). W pierwszych dniach wykluczone jest także korzystanie z: basenu, sauny, solarium i zabiegów SPA. Jedyne co można robić, to w odległości ok. pół centymetra od kresek, należy wklepywać delikatnie krem (polecony przez linergistkę). Każda z kobiet po zabiegu musi stosować się do tych wszystkich zaleceń – w przypadku ich nie przestrzegania mogą wystąpić odbarwienia.